Neohodnoceno

Advantix spot on pro psy 4-10kg 1x1ml

Antiparazitní pipeta pro malé psy, účinnost: komáři a bodavé mouchy, s repelentním účinkem, voděodolný

Skladem
Kód: 9908488
Značka: Bayer
339 Kč
Kategorie: Antiparazitika
Hmotnost: 0.025 kg
Druh: Pipety

Advantix® odpuzuje a zabíjí klíšťata, moskyty a komáry dříve, než se přisají, a blechám zabrání kousat do několika minut. Trojí ochrana proti klíšťatům, blechám i komárům. Určen pro psy od 4 do 10 kg. Je vhodný pro štěňata od 7 týdnů věku, pro březí i kojící feny. Účinkuje i po koupání a šamponování. Advantix® nikdy neaplikujte kočkám!

Proti klíšťatům:
Odpudí klíšťata dříve, než se stihnou přisát. Odpuzená klíšťata v krátkém čase uhynou
a tím se zabrání přenosu nemocí: borreliózy, babesiósy, ehrlichiózy, ricketsiózy

Proti blechám:
Zabíjí blechy do 3 - 5 minut od kontaktu. Zabíjí larvy blech v okolí zvířete. Způsobí ochrnutí kusadel blech do několika vteřin od kontaktu = blecha nemůže kousat a ani způsobovat alergii na bleší kousnutí.

Proti komárům a moskytům:
Odpudí hmyz dříve, než stihne štípnout a sát krev a tím zabrání přenosu nemocí např. leishmaniózy, která se vyskytuje v teplejších oblastech.

Nežádoucí účinky:
Vzácné případy reakcí u psů mohou zahrnovat přechodnou kožní senzitivitu (včetně zvýšené svědivosti, alopecie a erytému v místě aplikace) nebo letargii, která sama vymizí.
Ve velmi vzácných případech mohou být u psů pozorovány změny chování (neklid, třes, kňučení a válení), gastro-intestinální příznaky (zvracení, průjem, nadměrné slinění, snížená chuť k jídlu) a neurologické příznaky jako vratký pohyb a záškuby u psů citlivých na permethrin. Tyto příznaky jsou většinou dočasné a samy vymizí.
Otrava po nežádoucím perorálním příjmu u psů je nepravděpodobná, ale může se vyskytnout ve velice vzácných případech. V tom případě se mohou vyskytovat neurologické příznaky jako třes a letargie. Léčba by měla být symptomatická.
Není známo specifické antidotum. Může být použit během gravidity a laktace.

Upozornění:
Zamezte kontaktu obsahu pipety a očí nebo dutiny ústní ošetřovaného zvířete.
Ke snížení nebezpečí reinfestace novými blechami se doporučuje ošetřit všechny psy v domácnosti. Zároveň použít vhodné přípravky proti dospělým blechám a jejich vývojovým stádiím v okolním prostředí zvířete.
Šamponování je lépe provést alespoň 2 týdny po aplikaci.
Zamezte kontaktu s kůží, očima a ústy. V případě náhodného kontaktu obsahu pipety s kůží, umyjte místo kontaktu neprodleně mýdlem a proudem vody.
S ošetřenými psy by neměly manipulovat zvláště děti, dokud není místo aplikace suché.
Přípravek je nebezpečný pro ryby a vodní organizmy, toxický pro medonosné včely.

Objem balení: 1 ml

Od 1.3.2009 spadá tento produkt pod vyhrazená veterinární léčiva a jeho prodej se řídí zákonem o léčivech č. 378/2007 Sb.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: